Firma Blago (Polska) posiada dziesięcioletnie doświadczenie w świecie mikrobiologicznym ściśle współpracujemy z firmą partnerską CHRISAL (Belgia) Za pomocą Probiotycznymi Produktami Czyszczącymi (PIP) jesteśmy w stanie w pełni kontrolować środowisko wewnątrz szpitala jak i nie pozwalamy na dalszy rozwój chorobotwórczych bakterii między innymi takich jak:

 • NEW DELHI (klepsiella pneumoniae)
 • STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE
 • GRONKOWIEC ZŁOCISTY(staphylococcus aureus)
 • CLOSTRIDIUM DIFFICILE
 • ACINETOBACTER BAUMANNI

Produkt nasz stosowany jest obecnie w wielu placówkach szpitalnych na całym świecie. Posiadamy i dołączamy wyniki badań z wykorzystaniem Probiotycznych Produktów Czyszczących z Włoskiego szpitala St.Anne Hospital. Blago jest również w stanie pomóc w zorganizowaniu wyjazdu personelu szpitala na szkolenie do szpitala Anne we Włoszech.

Opis i działanie Probiotycznych Produktów Czyszczących

PIP Allergy Free
Produkt PIP Allergy Free — jest to spray tekstylny działa w celu silnego zmniejszenia szkodliwych efektów zarazków i alergenów roztoczy kurzu i chorobotwórczych bakterii.

Stwarza stabilne i zdrowe środowisko mikrobiologiczne poprzez wprowadzenie probiotycznych bakterii Bacillus.

Dzięki neutralnej kompozycji, PIP Allergy Free jest całkowicie nieszkodliwy i może być bezpiecznie stosowany do wszystkich powierzchni. PIG Allergy Free jest biologicznie rozkładalny, niepalny i nieulotny.

PIP Daily Sanitary Cleaner
Produkt PIP Daily Sanitary Cleaner — Bardzo wszechstronny i wydajny środek czyszczący zawierający Bakterie probiotyczne Bacillus.

Stosowany do mycia łazienek i toalet szpitalnych.

Bakterie probiotyczne są silnie skoncentrowane i mają długotrwały wpływ na utrzymanie powierzchni wolnych od chorobotwórczych bakterii i biofilmów. Oczyszcza i odtłuszcza szybko i dokładnie stwarza stabilność, PIP Daily Sanitary Cleaner jest bezpieczny dla wszystkich zmywanych powierzchni, skóry i odzieży oraz usuwa nieprzyjemne zapachy. Ma delikatny zapach, biodegradowalny, niepalny, nie lotny.

PIP Floor Cleaner
Produkt PIP Floor Cleaner — Bardzo wszechstronny i wydajny środek czyszczący zawierający Bakterie probiotyczne Bacillus.

Stosowany do mycia powierzchni podłóg PIP Floor Cleaner jest bezpieczny dla wszystkich zmywanych powierzchni, skóry i odzieży oraz usuwa nieprzyjemne zapachy. Ma delikatny zapach, biodegradowalny, niepalny, nie lotny.

PIP Universal Cleaner
Produkt PIP Universal Cleaner — Bardzo wszechstronny i wydajny środek czyszczący zawierający Bakterie probiotyczne Bacillus.

Stosowany do mycia wszystkich przedmiotów,urządzeń(klamek,poręczy łóżek,szafek,krzeseł, itp.)znajdujących się w salach chorych. PIP Universal Cleaner jest bezpieczny dla wszystkich zmywanych powierzchni, skóry i odzieży oraz usuwa nieprzyjemne zapachy. Ma delikatny zapach, biodegradowalny, niepalny, nie lotny.

Po stosowaniu produktu oferujemy:

 • stabilną i zdrową mikroflorę w szpitalu
 • zmniejszenie nie efektywnych środków dezynfekujących
 • długotrwały efekt ochrony powierzchni przed powstawaniem biofilmów patogennych bakterii 72-100 godzin
 • zmniejszenie kosztów pracy i zwiększenie produktywności pracowników

Koszty i Ekonomika

Koszty i Ekonomika przy wykorzystaniu produktów PIP
Zwiększenie kontroli powierzchni od patogennych bakterii i biofilmów do12 razy z produktami PIP Healthcare.

 • 1L- PIP Healthcare: Floor Cleaner (Produkt do mycia Podłogi)
 • Cena katalogowa 1L koncentratu = 36,51 zł netto
 • 1Lproduktu PIP umyjemy do 8000 m2podłogi
 • 50ml. produktu dodanymi do 5 litrów wody jesteśmy w stanie umyć do 400m2powierzchni podłogi,wykorzystując do tego np.20 mopów
 • Koszt na te 400m2= 1,82 zł
 • Ochrona powierzchni od patogennych bakterii do 72 godz

Przy wykorzystaniu naszej technologi jedna osoba jest w stanie kontrolować do 12 razy większą powierzchnie od patogennych bakterii i biofilmów,niż z zastosowaniem środków dezynfekujących.

Biorąc pod uwagę podłogę i fakt że jedna osoba nie jest w stanie kontrolować powierzchni podłogi większej niż 400 m2 a z wykorzystaniem naszej technologii osoba ta jest w stanie kontrolować nawet do 1200 m2 powierzchni. W takich samych warunkach pracy.

Obliczenie i korzysci:

 • 50ml. do 5litrów wody = 1,82zł
 • 50ml.+5L wody = 400m2 umytej powierzchni
 • 50ml.+5L wody = 400m2=72godz. ochrony od rozwoju patogennych bakterii i biofilmów
 • 72godz.= 3 dni ochrony powierzchni od patogenów
 • 3 dni x 400m2 = 1200m2

Wniosek skuteczniejszej ekonomi jak i zmniejszonych kosztów jest zauważalny.

Jedna osoba sprzątająca np. podłogę szpitala jest w stanie kontrolować bakteryjną mikroflorę,przy takim samym harmonogramie i warunkach pracy jak przed wykorzystaniem produktów BLAGO przez 72godziny (3 dni).

Kolejna bardzo ważna kożyść jest taka że zakładając iż pewne miejsca na podłodze z różnych przyczyn zostały pominiete,ominięte przez osobę sprzątającą to i tak bakterie Bacillus zasiedlą miejsca pominiete lub cieżko dostepne do umycia.

Korzyści ekonomiczne
Zmniejszenie kosztów pracy dla utrzymania korzystnych warunków sanitarnych w szpitalu

Nie ma potrzeby stosowania jakich kolwiek środków ochronnych (np. rękawiczki,maseczki itp.), ponieważ produkty PIP są całkowicie bezpieczne w kontakcie ze skórą człowiek

Zmniejszamy prawdopodobieństwo zarażenia się pacjentów bakteriami panującymi w placówce.

Spada odporność chorobotwórczych bakterii dzięki czemu możliwe jest zadziałanie antybiotyku który nie mógł działać wcześniej.

Polepszenie warunków szpitalnych,szybszy powrót pacjentów do zdrowia,więcej wolnych łóżek na przyjęcie nowych pacjentów.